Czysta i smaczna woda na wyciągnięcie ręki? Wypróbuj filtrów do wody!

Wapń, magnez, chlor, potas, sód i fosfor – takie minerały zawiera woda z kranu. Dlaczego mimo to wciąż wiele osób kupuje wodę w plastikowych butelkach, wydaje na nią spore kwoty i zanieczyszcza środowisko odpadami z plastiku?

Odpowiednie nawadnianie organizmu jest niezbędne dla utrzymania właściwego stanu zdrowia. WHO, czyli Światowa Organizacja Zdrowia zaleca, by wypijać dziennie od ok. 1,5 do 2 litrów wody dziennie. Jaką wodę wybrać?

Czy woda kranowa jest zdrowa?

Niestety, wiele osób mylnie uważa, że “kranówka” nie jest zdrowa i nie nadaje się do bezpośredniego spożycia. O ile jeszcze kilkanaście lat temu po odkręceniu kranu można było zobaczyć wodę o brązowym odcieniu, o tyle obecnie jej jakość jest na bieżąco monitorowana, a wodociągi dużo nowocześniejsze.

Na dodatek woda kranowa zawiera cenne dla zdrowia pierwiastki i minerały. Spośród nich wystarczy wymienić choćby magnez, wapń, sód i potas.

Co jednak zrobić, gdy nie jesteśmy przekonani do picia wody z kranu? Wówczas warto skorzystać z filtrów do wody. Filtr oczyszcza wodę ze związków chloru, a także mogących się w niej znaleźć pestycydów lub metali ciężkich. Usuwa także zanieczyszczenia mechaniczne w postaci drobinek piasku. Co istotne, filtr pozwala jednocześnie zachować cenne pierwiastki zawarte w wodzie z kranu.

Filtry przepływowe i dzbanki z filtrem

Duży wybór filtrów do wody sprawia, że różnią się między sobą sposobem użytkowania. Filtr przepływowy montuje się w miejscu poboru wody, przez co dostęp do wody filtrowanej mamy prosto z kranu. Dodatkowo ten rodzaj filtra chroni domowe sprzęty AGD, takie jak pralka, zmywarka czy ekspres do kawy, przed działaniem kamienia, a co za tym idzie – wydłuża ich żywotność.

W ostatnim czasie na rynku pojawiły się baterie trójdrożne. Umożliwiają one korzystanie zarówno z wody wodociągowej, jak i filtrowanej za pomocą jednego kranu! Więcej informacji o cieszących się coraz większą popularnością filtrach przepływowych znajdziesz na stronie https://dafi.pl/blog/.

Dzbanek z filtrem to z kolei najpopularniejsze urządzenie do filtrowania wody, które znajdziemy w wielu gospodarstwach domowych. Dzbanki filtrujące dostępne są w różnych kolorach i pojemnościach, wykonane są z różnych tworzyw – nie tylko z plastiku, ale również ze szkła.

Wychodzisz na zewnątrz? Zabierz ze sobą butelkę filtrującą!

Świetnym rozwiązaniem, gdy wychodzimy z domu jest butelka z filtrem. Możemy z niej korzystać w dowolnym miejscu napełniając ją do woli – kiedy tylko ją opróżnimy.