Promocja firmy na rynkach zagranicznych

Wiele firm które eksportuje towary za granicę poszukuję skutecznych form reklamy w różnych krajach.

Naturalnie należy poznać rynek, sprawdzić w jaki sposób najlepiej trafić do odbiorców zagranicznych. Można wykorzystywać tradycyjne formy reklamy takie jak gazety, telewizję czy też radio. Dobrym pomysłem będzie korzystanie także z reklamy internetowej.

Promocja firmy na rynkach zagranicznych

Jak działa reklama międzynarodowa?

Zagraniczne grupy medialne pozwalają na reklamę w dużej ilości gazet, telewizji czy też rozgłośni radiowych. Prowadzą także popularne serwisy informacyjne, dlatego możemy skorzystać z ciekawej oferty mediów na lokalnych rynkach. Ciekawą ofertę posiada Financial Times, jest to popularny dziennik brytyjski, który skupia się na biznesie, publikowane są także artykuły poświęcone kulturze oraz sztuce. Z pewnością jest to grupa docelowa do której chce trafić wielu dostawców z Polski, możemy wykorzystać reklamy w gazetach, także na serwisie internetowym Financial Times.

W przypadku jeżeli poszukujemy reklamy na rynku japońskim możemy skorzystać z usług firmy Nikkei, która wydaje gazetę ekonomiczną, cieszącą się dużą popularnością wśród menedżerów, finansistów czy też polityków. W przypadku jeżeli poszukujemy reklamy na rynku niemieckim możemy skorzystać ze usług firmy RTL AdConnect, która specjalizuje się w reklamie w Niemczech, Francji, Włoszech czy Belgii. Grupa medialna dociera do ponad 150 milionów potencjalnych konsumentów, może być to reklama klasyczna, w skład grupy wchodzi ponad 100 kanałów telewizyjnych, 300 platform cyfrowych, jak również stacje radiowe w wielu krajach. Dzięki temu będziemy mogli docierać do klientów w Europie, firma posiada możliwość kierowania reklamy do określonych grup odbiorców.

Dzięki temu będziemy mogli prowadzić skuteczną promocje naszej firmy, reklama międzynarodowa może być obsługiwana także przez firmę zewnętrzną która posiada doświadczenie w tego rodzaju działaniach. Dzięki temu możemy uzgodnić najlepsze stawki, wybrać ciekawszą strategię marketingową dla naszych towarów czy też usług.