Na jakich zasadach przyznawane są kredyty samochodowe?

Klienci zainteresowani zakupem samochodu mogą obecnie korzystać z kredytów bankowych, które mogą pokryć całość lub część wydatków związanych z zakupem auta.

W tradycyjnym modelu właścicielem samochodu stajemy się po spłacie, w tym przypadku wkład własny może wynosić od 30 do 50%, natomiast pozostałą kwotę pokrywa bank. W tym przypadku możemy wybrać okres kredytowania od 3 do 5 lat, może być to forma zakupu dla klientów indywidualnych oraz dla firm, które chcą szybko pozyskać pojazd nie mając wystarczającej kwoty.

Na jakich zasadach przyznawane są kredyty samochodowe?

Formalności związane z kredytem samochodowym

Pozyskanie kredytu samochodowego wiąże się z przygotowaniem dokumentów, będą to dane osobowe, dokumenty, takie jak dowód osobisty, może być to również dokument związany ze wspólnotą majątkową małżonków, w przypadku firm może być to dokument stwierdzający, że osoba ma prawo działać w imieniu firmy, lub też w przypadku działalności jednoosobowej będzie to zakup przez właściciela firmy. Banki sprawdzają historię kredytową, należy przedstawić informację na temat spłaty innych kredytów czy też pożyczek bankowych, dzięki temu bank oceni, czy może pożyczyć żądaną kwotę klientowi. Koszty związane z kredytem samochodowym mogą być uzależnione od długości umowy, wkładu własnego, oraz innych opłat, które mogą być naliczane przez banki.

Klienci powinni dokładnie przeanalizować warunki umowy, koszty związane z kredytem, aby wybrać najbardziej korzystną ofertę. Możemy także skorzystać z usług doradcy kredytowego, który będzie wiedział, w jaki sposób ocenić wszystkie koszty, które wiążą się z kredytem samochodowym. Doradcy mają dobre rozeznanie na rynku finansowym, mogą przeanalizować również umowę, przez co mogą także wynegocjować dla nas bardziej atrakcyjne warunki. Z pomocy doradcy możemy skorzystać kupując samochód indywidualnie lub też w formie zakupu dla firmy. W przypadku drogich samochodów dostawczych z pewnością dzięki temu uda nam się zaoszczędzić niemałą kwotę.

Doradca kredytowy może pomóc nam także w wybraniu kredytu hipotecznego czy kredytów gotówkowych. Szczegółowe informacje dotyczące współpracy z doradcą finansowym znajdziemy na stronie internetowej http://1ekspert.pl. Specjalista od finansów pomoże nam w przygotowaniu wszystkich niezbędnych dokumentów potrzebnych w zależności od kredytu, o jaki będziemy się ubiegali, sprawdzi całkowity koszt kredytu, w wielu wypadkach będzie mógł również wynegocjować dla nas bardziej atrakcyjne warunki.