Jak zaistnieć na rynkach zagranicznych?

Firmy które poszukują reklamy międzynarodowej mogą obecnie korzystać z wielu narzędzi takich jak reklama prasowa, radiowa, telewizyjna oraz reklama w internecie.

Można nawiązać kontakt z agencją która może opracować strategię marketingową w dowolnym kraju. Warto zwrócić uwagę na przyzwyczajenia klientów, rodzaj reklamy który najlepiej będzie działał w danym kraju. Należy brać pod uwagę także rodzaj reklamowanych produktów oraz usług, wybrać nośniki które będą najbardziej skuteczne.

Jak zaistnieć na rynkach zagranicznych?

Reklama w mediach międzynarodowych

W przypadku kiedy poszukujemy odbiorcy biznesowego możemy skorzystać z usług brytyjskiego dziennika Financial Times, który dociera do dużej ilości osób na całym świecie, są to także odbiorcy korporacyjni. Możemy wybrać reklamę w gazecie czy też na popularnej stronie internetowej. Dodatkowo dobry pomysłem może być tak że skorzystanie z oferty The Economist, jest to tygodnik ekonomiczny który na całym świecie posiada nakład około 1000000 egzemplarzy. Firmy mogą nawiązać kontakty z grupami mediowymi na Bliskim Wschodzie, w Izraelu czy też w Azji. Wszystkie te firmy oferują kampanie telewizyjne, radiowe, drukowane, możemy wykorzystać także reklamy w kinach, oraz oczywiście w internecie. Dzięki temu coraz łatwiej możemy docierać do określonych grup odbiorców na całym świecie.

Dużą grupą medialną działającą na rynku europejskim jest RTL ADConnect, dzięki temu możemy docierać do około 160 milionów konsumentów w Niemczech, Francji, Belgii, Holandii, Wielkiej Brytanii oraz Włoszech. Do dyspozycji mamy 100 kanałów telewizyjnych, setki platform cyfrowych oraz stacje radiowe. Dzięki temu możemy zaistnieć na globalnym rynku, wybrać metody promocji, które będą odpowiednie dla naszej branży. Obecnie reklama może być kierowana do określonych grup ze względu na płeć, wiek czy zainteresowania. Dzięki czemu skuteczność działań promocyjnych będzie bardzo wysoka.

Firmy która interesuje reklama w mediach międzynarodowych mogą współpracować z polskimi firmami zajmującymi się marketingiem które mają doświadczenie we współpracy z firmami zagranicznymi. Dzięki temu możemy szybko zaistnieć na rynkach zagranicznych, opracować strategie marketingowe oraz określić potrzebny budżet.